רייקי

רייקי היא שיטת טיפול עתיקה, בה אנרגיה טבעית זורמת מהמטפל למטופל בהנחת ידיים על נקודות שונות בגוף.  זוהי התחברות לאנרגיית החיים האוניברסאלית, ללא קשר לדת או לאום. ד"ר אוסויי היה רופא יפני שזכה להביא את הידע הקדום של הרייקי אל המאה העשרים, ומאז הרייקי עובר ממורה – מאסטר- לתלמיד, בשרשרת אין סופית.

רייקי וכוחות הטבע

המילה רייקי היא מילה יפאנית . "ריי" פירושו מתנת החיים האוניברסאלית, שכמו השמש מאירה את העולם כולו. "קי" פירושו רמה טבעית של  אנרגיה, בדומה ל"צ'י"  ול"פראנה".  אנרגיה אוניברסאלית של אור, החלמה ואהבה ללא תנאי.

רייקי פועל בהרמוניה עם הטבע, ולכן ניתן להשתמש בו בבטחה לכל מטרה ובכל מצב. הרייקי הוא לא דת ואינו קשור לדת, ולכן הרייקי משמש את בני כל הדתות בעולם כולו במידה שווה.

שלא כמו בשיטות טיפול אחרות, עם הרייקי איננו צריכים לראות לדעת או להרגיש את האנרגיה על מנת שהרייקי יעבור אלינו ומאתנו לאחרים. אם בשיטות אחרות המטפל מושך אנרגיה שלילית מהמטופל ומחדיר אנרגיה חיובית במקומה,  הרי ברייקי אנו מעבירים זרימה טבעית של אור וחיים שמאזנים את הגוף בכל  הרמות: פיסית, נפשית ורוחנית. לאחר שהגוף מקבל את אנרגיית הרייקי, משתחררות האנרגיות שאינן רצויות .

רייקי ויהדות

אנרגיית החיים האוניברסאלית זמינה לכל אדם ולכל חי בעולם. לצורך התחברות אל האנרגיה הזאת, יש לעבור תהליך של חניכה על ידי מאסטר, שיפתח ויעורר את יכולת ההתחברות הזאת. היכולת להתחבר לרייקי אמנם טמונה בכל אחד מאתנו מרגע שנולדנו, אך היא רדומה ומחכה להזדמנות להתעורר. את ההזדמנות הזאת מספק המאסטר רייקי,  בתהליך קצר ופשוט של חניכה והתעוררות. לאחר החניכה, הרייקי זורם באדם באופן טבעי,  והוא פעיל למשך כל החיים. כאשר הרייקי משולב בהגנות ושיטות טיפול יהודיות עתיקות כמו כוח מגן דוד ושילוב אותיות עבריות לפי תורת הקבלה, היכולת להתחבר לאור מקבלת ממד נוסף.

מטיפול עצמי ועד טיפול מרחוק

לימודי הרייקי מורכבים מחניכה ומתרגול שיטת הטיפול.

בשלב הראשון, רייקי 1 , עוברים חניכה שמעוררת את כוח הרייקי ומגנה עליו כך שיישאר פתוח לתמיד. הטיפול בשלב זה הוא טיפול ואיזון עצמי , וכן איזון אנרגיות אצל הקרובים לנו.

בשלב השני, רייקי 2 , עוברים חניכה לרמה גבוהה ועוצמתית יותר של הרייקי, כך שהטיפול הוא גם ברמה הרגשית  וגם כטיפול מרחוק לאנשים שאינם יכולים להגיע ולהיפגש עם המטפל. בשלב זה מתחיל השימוש בסמלי הרייקי, שהם בעצם אותיות סיניות עתיקות שעוזרות להתחבר לתדרים אנרגטיים גבוהים, ומאפשרות גם הגנה וטיהור.

(בדומה לכוח האותיות העבריות ולסמלים כמו מגן דויד או ספירלה).

בשלב השלישי, רייקי 3, עוברים חניכה לסמלים נוספים, שמאפשרים העצמה של כוח הטיפול לרמת מאסטר טיפולי ומאסטר מורה אשר יכול להעביר את החניכות ואת מיומנויות הרייקי לתלמידיו.

מאסטר רייקי הוא לא רק "תואר" שמלמד על הכשרתו של האדם אלא מקום של השראה ביקום, ועל מי שרוצה להיות מאסטר אמתי ולא רק בעל תעודת מאסטר, לקחת על עצמו מחויבות לחשיבה חיובית, לעשיה חיובית ולניהול דרך חיים של אהבה ואור.

על "הבקשה" ברייקי

טיפולי רייקי מיועדים להפגת מתחים ולהשגת רגיעה ושלווה. לימוד רייקי והחיבור הקבוע לאנרגיה מאפשר לנו להשתחרר מהדאגה, לסמוך על היקום ולאפשר לאנרגיה לזרום בצורה חיובית בכל מישורי חיינו.

קראו »

רייקי – חיבור לתדרים גבוהים

טיפולי רייקי מיועדים להפגת מתחים ולהשגת רגיעה ושלווה. לימוד רייקי והחיבור הקבוע לאנרגיה מאפשר לנו להשתחרר מהדאגה, לסמוך על היקום ולאפשר לאנרגיה לזרום בצורה חיובית בכל מישורי חיינו.

קראו »

הגנה אנרגטית

הרייקי הוא אנרגיה חיובית טהורה שאין בה כל שליליות.
יחד עם זאת, מאחר והאנרגיה מועברת מהיקום אל בני אדם, קיימת סכנה של חולשה או של פגיעה אנרגטית מהצד האנושי של הטיפול.
לכן, מוטב למטפל לעטוף את עצמו בהגנה.

קראו »

אחריות המטפל

אוסואי, מייסד שיטת הרייקי, הבין שעל המתרפא לקחת אחריות על דרך חייו ולהיות שותף פעיל בתהליך הריפוי. המטפל כמו גם המטופל צריכים לקחת אחריות שלמה על שיפור העצמי.

קראו »

דרך הרייקי

מטיפול עצמי ועד טיפול מרחוק
לימודי הרייקי מורכבים מחניכה, ומתרגול שיטת הטיפול.
בשלב הראשון, רייקי 1 , עוברים חניכה שמעוררת את כוח הרייקי ומגנה עליו כך שיישאר פתוח לתמיד.
הטיפול בשלב זה הוא טיפול ואיזון עצמי , וכן איזון אנרגיות אצל הקרובים לנו.

קראו »