הפתיחה בקלפים

אין כל צורך בטקס או קדושה כאשר עוסקים בקלפים, אך יחד עם זאת כדאי לשים את הקלפים במקום שהאנרגיות בו נקיות וחיוביות, ולהדליק נר או קטורת כדי לטהר את הסביבה, להכין את עצמנו לפני הקריאה על ידי מיקוד בעזרת תפילה או מדיטציה, ולהתמסר לאנרגיה של ההתחברות לידע , לכוחות הבריאה ולתחושות שהטארוט מביאות.

במבנה הבסיסי של פתיחת הקלפים כדאי לנסח שאלה, ולערבב את הקלפים בעודנו הוגים בשאלה, או בשמו של השואל. ניתן לערבב ולשאול: "מה היה ומה יהיה עם פלוני בן אלמונית". אפשר לשים על השולחן חפץ של השואל על מנת להשרות מהאנרגיה שלו על הקלפים.

כאשר הפותח שואל עבור עצמו, קיימת נטייה להטות את הקריאה על פי נהיית הלב, התשוקות והפחדים. על מנת שנהיה מסוגלים לקרוא בצורה כנה את הקלפים שמשכנו לעצמנו, עלינו להירגע, להתמקד באנרגיה של היקום, ולשאול את השאלה בלא מעורבות רגשית. על מנת לקבל תשובת אמת, אסור לפחדים, לרצונות ולשאר ההשפעות להיות נוכחות.

ערבוב הקלפים צריך להיעשות כך שאיננו רואים את המצויר על הקלפים. אחרי הערבוב מחלקים את החבילה לשלוש ערמות ובוחרים בערמה איתה נעבוד. שתי החבילות האחרות יונחו בצד.

פורסים "מניפה" של קלפים, ובוחרים. יש הנוהגים לבחור את הקלפים ביד שמאל, המייצגת את הצד האינטואיטיבי של ההכרה, את הצד של הלב, אך הדבר לא ממש משמעותי. הכוונה, האנרגיה, הן בעלות המשמעות העיקרית. חשוב שהבוחר יתבונן בקלפים ויחוש איזה קלף "קורא" לו לבחור בו.

יש פותחים בקלפים אשר לא מרשים לשואל לגעת בקלפיהם, ומעדיפים לערבב ולבחור בעצמם את הקלפים, אם על פי סדרם בערימה או מתוך מניפה. גם כאן, זאת הכוונה וההתחברות לאנרגיה של השואל והשאלה אשר קובעים את הבנת הקלפים.

אני מעדיפה שהשואל יגע בקלפים, "יכניס" את האנרגיה שלו בהם, כדי שתהיה אפשרות להתחבר למהות העמוקה של דרך האור שלו. יחד עם זה, כאשר השואל מבוהל וחרד, מוטב שהפותח יתחבר לאנרגיה החיובית של היקום וימצא את הדרך המאוזנת לקרוא את המשמעויות.

*** קיימת גישה שטוענת שעל הפותח בקלפים לקבל את קלפיו במתנה- אך שונא מתנות יחיה, ולכן, אין כל פגם בקניה פרטית ורכישה עצמית של חבילות קלפים כרצונכם.

דוגמה לפתיחת קלפים: פתיחת הנוצה , להבהרת תמונת המצב

פורסים מניפה , בוחרים 8 קלפים ומניחים אותה לפי הסידור הבא:

קלפים 1-3 יציגו תמונת מצב עד היום- גורמים משפיעים, אירועים מכוננים רגשות ומחשבות.

קלפים 4-6 יציגו את ההתפתחות של המצב מהזמן הזה ועד לעתיד – כדאי לקבוע מראש מהו עתיד קרוב  ומה רחוק :  זה יכול להיות 3 חודשים ו 6 חודשים או חצי שנה ושנה.

קלף 7 יראה את הגורמים העוזרים. אם הקלף שלילי הדבר מראה שעל הדבר השלילי אפשר להתגבר ויש ממנו צמיחה ולמידה.

קלף 8 מראה את הגורמים המפריעים. אם הקלף חיובי, הרי שהדבר החיובי הוא החסר כדי לייצר זרימה חיובית.

התחילו דיון