כוחה של כנות

צלצל אלי אדם שהתלבט אם להישאר במערכת היחסים בה הוא נמצא כעת. לאשתו יש ידיד מזה מספר שנים, ולאחרונה הוא מרגיש שהידיד הזה הפך למאהב שלה. או כמו שהוא ניסח את זה : זה הפך מידידות סתם לידידות קרובה. האישה בקשה להיפרד, אבל הוא לא רוצה לעזוב את הבית. הלכו לייעוץ, ניסו לשקם את הקשר, אך אחרי הפגישות עם היועץ המצב חזר לקדמותו. עכשיו הוא מספר, היא מתרחקת ממגע ומתנהגת בקרירות, אבל כבר לא מדברת על פרידה.

הוא סיפר שהוא לא נמשך אליה, שההתנהגות שלה דוחה אותו. נראה לו שאין אהבה אבל לדבריו, יש כסף ורכוש שאין לו רצון לאבד. התבוננתי בו , ראיתי שההילה שלו דהויה, שאין בו כעס אלא חוסר אונים. בדמיוני, התבוננתי על החיבור שלו עם אשתו, ויכולתי לראות איך הוא נאחז, מתחנן כמעט שתאהב אותו, מרגיש חסר אונים. ראיתי אותה, עצובה, נכנעת למציאות ומאבדת תקווה לאושר.

אמרתי לו שלראייתי, זה לא הרכוש ולא הכסף. "אתה חושב שתהיה אבוד בלעדיה, והיא ויתרה על הזכות שלה לאושר. זה קשה לתכנן עתיד חדש, ולכן אתה נשאר. אתה לא כועס. אתה מכבה את עצמך. בהילה שלך רואים עכירות, וזה לא תומך בריאות".  בתוך הענן האפור שעטף אותו אפשר היה לראות נקודת אור. כמו משהו חדש שנכנס לחייו ומעיר אותו. כששאלתי על כך הוא סיפר על ידידה חדשה, קשר שהתחיל במקרה, עם בחורה גרושה שגורמת לו להרגיש נפלא כמו שלא הרגיש מזמן.

תמונה משונה חשבתי לעצמי. לה יש ידיד, לו יש ידידה, לילדים יש הורים שנהנים אבל לא חוזרים הביתה עם חיוך… "אם אתה רוצה להישאר, והיא לא רוצה לפרק את הקשר, למה שלא תלכו על זוגיות פתוחה? " שאלתי. הוא הזדעזע. "לבגוד כן ולזוגיות פתוחה לא? " שאלתי באופן הכי ישיר שיכולתי והוא היה נבוך. "אני לא בוגד, פשוט הכרתי מישהי מקסימה. את לא מבינה כמה טוב איתה…. בעצם…"אמר כמהרהר, ואז חייך "אני בוגד, הא?… ואללה… "  האסימון נפל. לקח עוד כמה שניות והוא קם, אמר תודה והלך.

שבוע אחר כך צלצל אלי: "השיחה איתך פתחה לי את העיניים. פתאום קלטתי  למה היא רוצה לעזוב אותי. יש לה מישהו שעושה אותה מאושרת. מגיע לה טוב. דיברנו כמו שלא דיברנו כבר שנים. סיפרתי לה על הידידה שלי. זה קצת הלחיץ אותה אבל אמרתי לה שאני מבין עכשיו את מה שהיא מרגישה. החלטנו לתת לעצמנו זמן, כל אחד ייקח לעצמו את המרחב ואחר כך נחליט מה לעשות. נראה לי שבסופו של דבר נהיה חברים טובים"

שמחתי על הכנות שנכנסה לקשר, התבוננתי וראיתי שמתוך הכנות הזאת יכול לצמוח ביניהם קשר מסוג חדש, חברות שתאפשר להם להיות שמחים יותר, מפרגנים יותר, תומכים. בעצם, תהיה שם אהבה.

 

 

 

2015-07-04T19:50:03+00:00By |0 Comments

Call Now

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
WhatsApp chat