אל משרדו הקטן של בלש, שפרסם מודעת "בואי לתפוס את בעלך בוגד" נכנסה אישה. אחר כך, כשיספר את הסיפור הוא יעצום את העיניים כשיתאר אותה. עכשיו הוא פשוט הסתכל עליה, מנסה לקרוא את האנרגיה שלה. כן, יש לו את זה. הוא מסתכל על אנשים כל כך הרבה שנים, שהוא כבר יכול לדעת לפני שפתחו את הפה, את סיבת בואם. אבל באישה הזאת היה משהו אחר. הוא סקר אותה וציין לעצמו נקודות לזכור : מבוגרת, קמטי עישון מעל השפה העליונה, שיניים טובות, לבוש יוקרתי, אין טבעת נישואין.

היא דיברה בענייניות.  הציגה את עצמה, סיפרה שהיא גרה לבד בדירה קטנה בבית משותף, ומזה מספר שבועות, מאז השלישי לחודש אפריל השנה,  היא מתעוררת כל לילה בתחושה שיש גבר בבית שלה. היא מדליקה את האור, מסתובבת בדירה ואינה רואה אף אדם. הכל סגור, נעול, אין פרצה, ובכל זאת, בכל לילה באותה שעה, היא מתעוררת בידיעה שיש גבר בבית.  לפעמים מצליחה לראות בזווית העין צללית , ואז זה נעלם. באותה ענייניות ציינה שהחליפה מנעולים. היא אמרה שהיא מתעוררת בתחושה נעימה מאד, באופן מוזר היא לא מפחדת, היא פשוט רוצה לדעת מי זה, כי ברור לה שלא השתגעה.

מדיי פעם מגיעות למשרד הקטן נשים עם כל מני שיגעונות, אבל דבר כזה עוד לא היה לו. הוא היסס, מסכם על דף את הדברים שאמרה: מאז ה 3.4.2015 היא מתעוררת בשמחה ומרגישה גבר בבית , כשבודקת  אין אף אחד והכל נעול. משהו בלבוש המהודר שלה ובדיבור הענייני עזר לו להחליט. "אין בעיה. נשים מצלמות, מכשירי הקלטה, נמצא מי זה", אמר לה, תוהה בינו לבין עצמו מה קורה שם. מלאו טפסים, היא התעקשה לשלם מראש ובקשה שייצאו מיד אל דירתה לבצע התקנה.

כשנכנס אל הדירה שלה הרגיש קרירות מוזרה. הוא בדק את החלונות- נעילה כפולה, בדק את הדלתות , התבונן מסביב, תוהה מאיין נכנס הזר שמבקר בלילות. התקין את המצלמות בנקודות מפתח, חיבר מכשירי האזנה רגישים, והטעין תוכנה במחשב שלה, כדי שתוכל לראות ולשמוע את הדברים לאחר שיקלטו במכשירים.

בעודו ליד המחשב, נפל מבטו על תמונה של האישה בצעירותה, מחייכת בזרועותיו של גבר. הוא לקח את התמונה ליד, והרים מבט שואל. "הייתי מאורסת פעם. המשפחה שלו לא רצתה אותי אז נפרדנו ", אמרה והוסיפה בלחש  "הוא היה אהבת חיי". ואיפה הוא היום? היא משכה בכתפיה, כאילו אינה יודעת, אך אמרה שהקים חברה בדרום, שם הוא כנראה נמצא עד היום.

היה משהו בתמונה הזאת. הוא הרגיש את זה. הוא סמך על החושים שלו. "מה שמו", שאל , והקליד את השם יחד עם שם החברה בשורת החיפוש במחשב.  אחרי שניות ארוכות עלה אתר החברה. בפינה השמאלית של הדף נראו פניו של הגבר מהתמונה נתונים במסגרת שחורה ומתחת היה הכיתוב: מייסד החברה, נולד: 15-8-1947  נפטר : 3.4.2015