ריפוי טבעי או החלמה הם בעצם שינוי. תהליך ההחלמה הוא מעבר מתבוסתנות ("אני כישלון, אין לי סיכוי") למצליחנות ("אני יכול להתמודד, אני מצליח, אני יודע ליהנות מהצלחה"). כל שינוי הוא מפחיד, ולכן רוב השינויים נכשלים לאורך זמן, אלא אם נעשו בדרך שמאפשרת שימור של המצב החדש. לדוגמא –  דיאטה: רוב המרזים משמינים מחדש. עבריינות: רוב העבריינים חוזרים לכלא.

כדי לא לחזור למצב טרום שינוי, יש צורך בהחלמה של המערכת האנרגטית, והדברים אינם פשוטים כפי שהם נשמעים.
השאלה הראשונה שעלינו לשאול בבואנו לדון בנושא ההחלמה היא, מדוע המטופל צריך שהמטפל יצור אצלו רצון להחלמה. האם אין מעצם הגיעו של אדם לטיפול, משום עדות על רצונו להחלים. ההנחה האנרגטית היא, שכאשר הגוף והנשמה באמת רוצים בהחלמה, ימצאו לכך הכוחות.  אינני מכירה אף אדם, שעל פניו, אינו מעדיף להיות בריא, אך יש עוד כוח הפועל על המטופל, כוח אנרגטי לא מודע, שעלול למנוע החלמה.

1. היבט ההחלמה ההישרדותי

השאלה המרכזית היא האם המטופל מאמין שהוא יכול להתגבר על המצב, אם הוא חש שהאנרגיה שלו מספיק חזקה. לעיתים נמצא את האמירה: בגילי ובמצבי זה נורמלי להרגיש כפי שאני מרגיש. אנרגטית, זה לא נכון, אך מאבק ההישרדות בא ממנגנון אוטומטי, הנשען על תבניות חשיבה, רגש ואנרגיה סמויות, ולא קל לפרק אותן.

2. היבט רגשי של החלמה

עלינו לברר אם המצב בו נמצא המטופל הוא הזדמנות לבטא חוסר הסיפוק, בדידות, מרירות, תחושת חוסר השייכות, פצעי הילדות, כאבי העתיד המוחמץ ודומיהם שמבקשים להשתחרר. לעיתים המחלה הופכת למערך מפצה, והתחושה היא "אני חולה משמע אני קיים".  אם המטפל מזהה זאת, עליו לתת כלים לעצב מחדש של תבניות האנרגיה, הרגש והמחשבה, על מנת לשנות את תבניות הרגש ולהביא אנרגיה חדשה וחיובית. מתוך הדומה מושך דומה, האנרגיה החיובית תמשוך ותמגנט החלמה.

3. היבט החשיבתי בהחלמה

כאן עלול להיווצר מצב של פחד וענישה עצמית. יש מצבים בהם האדם עלול לחשוב ולהרגיש שהמחלה היא עונש על התנהגות לקויה, על אורך חיים לקוי. במצב הזה, עולים פחדים מפני החלמה, שמא "מגיע לו" להיות חולה, והחלמה היא קריאת תיגר על הגורל. להפסיק את המחלה אומר שינוי באורך חייו, בדרך חשיבתו. האדם צריך להאמין שיוכל להתמודד עם מציאות חיים חדשה כאדם בריא ומצליח. אם האנרגיה שלו שלילית והטענה הפנימית היא פחד ועונש, הרי לא יסכים לסכן את היחסים שלו עם הגור וליצור שינוי. מהלך הטיפול יהיה על האדם לפתח גישה שונה לעצמו, לגורלו ולחיים בכלל כדי ליצור מציאות חיים חדשה ולהעז לפעול בתוכה.

4. הגומלין הסביבתי

תהליך ההחלמההסביבה האנרגטית בה המטופל שוהה במהלך השגרה שלו, בעלת השפעה גדולה על תהליך ההחלמה. אם הסביבה מעודדת את שימור המחלה, הרי יתכן שיש בכך רווח משני גם עבור המטופל. כדאי לבדוק האם המצב נותן הזדמנות להתקרבות זוגית על ידי קיבוע החולשה של אחד הצדדים,  האם יש התקרבות משפחתית כתוצאה מהבעיה, והאם הסביבה מעודדת את האדם להימנע משינוי. בהיבט של המטופל, עלול להיווצר מצב בו נדמה לו שהמחלה מחזקת את השליטה שלו בסובבים ובמהלכי חייו.

במצב זה, ניתן לטעות ולחשוב שהמחלה יוצרת אנרגיה חיובית אצל המטופל. עם הרווחים הסמויים והאנרגיות השליליות שמזוהות אצלו כחיוביות, יהיה צורך להתמודד ואותן יצטרך המטופל להכחיד ולהחליף באנרגיות שהן באמת חיוביות עבורו. יצירת שיתוף פעולה עם הסביבה והתמרה של אנרגיה שקרית לאנרגיה חיובית הן עיקר התהליך.

5. הקשר של המטופל עם הנשמה – האני הגבוה, ועם אלוהיו

השאלות שעלינו לשאול בשלב זה הן: האם המטופל מאמין שיש חשיבות לקיומו, למעשיו, לפועלו כאדם בריא, האם הוא מרגיש בעל ערך ומניח שיש לו יעוד קיומי מעבר להישרדות. ובהיבט רחב יותר , האם המטופל מרגיש שיש אנרגיה ביקום, חזקה ממנו, שמנהלת את חייו באהבה ודואגת לו ולהחלמה שלו, וזאת האנרגיה שתעזור לו להחלים. לעיתים נמצא שאדם מרגיש נטוש על ידי אלוהיו, בודד במערכה וחסר כיוון ויעוד. בשלב זה, מתבקשת חשיבה רחבה, התבוננות מקיפה על כוח הנשמה המוארת ועל החיבור לאחדות היקום.

בתחילת התהליך מתבקש איזון אנרגטי. בהמשכו, נדרשת עבודה על יצירת מנגנוני עידוד ולמידה, חיזוק תחושת שליטה באיכות החיים ופיתוח מודעות של חשיבה חיובית תוך שינוי דפוסים אנרגטיים. במילים אחרות: בניה מחדש של התבניות האנרגטית. פיתוח של תקשורת פנימית- בינו לבין הנשמה שלו, האני הגבוה, וכן תקשורת חיצונית- בינו לבין כוחות האור של היקום, בינו לבין אלוהיו, הוא תהליך הלמידה הבלתי נפרד מהריפוי.  פיתוח התקשורת, שינוי החשיבה למשיכת החלמה ושפע, מובילים לעשייה חדשה ותוצאות חדשות.

לסיכום:

על מנת לדאוג להחלמה ולשמר את תהליך השינוי לאורך זמן, נדרשת תמיכה, הכוונה, ומציאת פיצויים על ההפסד של הרווח המשני מהמחלה או מהתפיסה התבוסתנית.

יצא לכם לחוות תהליך ריפוי טבעי בחייכם? אשמח מאוד אם תשתפו אותי בחוויה שלכם בתגובות למטה.
מאחלת לכם יום של אור. שלכם באהבה,
תמי

התחילו דיון