צמיחה רוחנית מבקשת ללכת למרחב בו ההיגיון לא מספק תשובות, לאפשר לתחושות חדשות לעלות, לעבור תהליך מתוך אמון במי שמנחה את התהליך ואמונה שיש דרך ליצור תקשורת עם הרוח, עם ישויות האור. זוהי דרך של "נעשה ונשמע". קודם מתנסים ואז מבינים. ההיגיון החדש נבנה בהדרגה. ההיגיון החדש מוכן לקבל את התקשור ואת הצד הרוחני כחלק מהמציאות. מתחילים עם בניית המרחב היציב עליו אפשר יהיה להתפתח. ניתן לדמות זאת לשורשים מעמיקים אשר נותנים בשלב מאוחר יותר לעץ כוח לצמוח לגובה. אחר כך באה ההתרחבות, הידיעה שיש ברכה באנרגיה, שהחיבור אשר נראה דמיוני, אמתי, ושהתקשורת שנדמתה למחשבה סתמית, בעלת תוכן ממשי. כשרוצים להיפתח לתקשור, צריך לעבור את הדרך.

לקוחה שבאה לקבל מסר בענייני אהבה היתה מוצפת בפגיעות מהעבר. השכל אמר לה שלא טוב להיות לבד ושהיא צריכה לידה בן זוג. הלב אמר לה שנמאס לו מזיכרונות מרים, התעלמות וכעס, חוסר יחס ובוגדנות. אבל היא רצתה אהבה. היא באה לשאול מתי היקום ישלח לה את הגבר המושלם. "המדריכים הרוחניים אומרים שאת מאמינה יותר לכאב שלך מאשר לאהבת היקום" התחלתי את המסר. "הם אומרים, שמערכות היחסים הקודמות שלך היו תהליכים שמזכירים מלחמה ולא נתינה הדדית , ומתוכן את מאמינה שכך נראית אהבה, ובעצם מעולם לא חווית אהבה שלמה ואמתית. הם מזכירים את החבר האחרון שלך שחשבת שאת מאוהבת בו אבל בעצם זאת היתה תשוקה מעורבת בחרדת נטישה ולא אהבה. אף לא לרגע הרגשת שם שלמה ובטוחה. המדריכים אומרים שעלייך לעבור תהליכי אמון ולפתח את האומץ להתנסות במשהו חדש, להאמין שיש ביקום אהבה שלמה ושאת יכולה לחוות אותה בלי להפוך לאדם פצוע".

היא שתקה דקות ארוכות, מנגבת דמעה, אמרה: "הם צודקים. אני לא יודעת להיות במערכת יחסים בטוחה ורגועה, אני לא יודעת מה זאת אהבה אמתית. אני מדמיינת את זה, אבל בעצם, אני תמיד מושכת לחיים שלי אנשים שלא יודעים לתת " … ואז הוסיפה "גם אני רוצה לדבר עם המדריכים הרוחניים, שילמדו אותי לאהוב".

אישה מקסימה. למען האמת רוב בני האדם מקסימים, אבל זה לא תמיד בא ליידי ביטוי. לפעמים פחד סמוי, החשש משינוי, מעלים עלבון או כעס שאין בהם ביטוי לקסם או אהבה. צריך לעשות תהליך כדי לגדול מעל הפחד. לפתח שפת חשיבה אחרת, שיכולה להכיל אהבה שלמה. ללמוד לקבל את האחר ללא פחד ולהרגיש את האנרגיה החיובית, והמדריכים הרוחניים שם, כדי לעזור.

היא בחרה להתחיל את המסע הרוחני ואחר כך לחפש אהבה, כדי לפתח את עצמה, לעשות דרך חדשה, לא מוכרת. היא בחרה לפתח את יכולת התקשור עם המדריכים הרוחניים כדי לקבל תמיכה וכיוון, לא רק בתחום האהבה, אלא בכלל, החליטה באומץ לשחרר את עצמה מהמטען הכבד של העבר ולראות את החיובי בעצמה ובאחרים למען עתיד טוב יותר…

התחילו דיון