מטפיסיקה חוקרת תהליכים המתקיימים מעבר לפיסיקה, מעבר לחומר: תהליכים אנרגטיים גדולים, אוניברסאליים, ותהליכים אנרגטיים קטנים יותר, פנימיים, אישיים – מחשבה, רגש, תחושה. כשאנחנו מדברים על ריפוי רוחני, על הילינג, אנחנו מדברים על אנרגיה. אנרגיה בבסיסה היא ניטרלית, חופשית ורגישה לשינויים. כאשר האנרגיה מכוונת לפעולה, היא מקבלת מטען חיובי או שלילי – מחשבה עם מטען של ריפוי תכוון את האנרגיה לפעולת ריפוי. זה כמו תכנות.

תכנות של המרכזים האנרגטיים – הצ'קרות, לפעולה נקייה של חיים,תכנות של הגישה לחיים, לראות צמיחה ופתרונות במקום לראות בעיות, תכנות של התגובות למצב של התבוננות ובחירה, כדי לעצור את האוטומטיות הפנימית ואת הרצפים של תוצאות שאינן מתאימות לנו. עלינו להבין שאין פירוד ברמה האנרגטית. בכל רגע ורגע, מתקיים חיבור בין הפנימי לחיצוני, והמשמעות היא ששינוי קטן באנרגיה פנימית יכול ליצור מומנטום ענק בתהליך חיצוני. זהו החיבור ההוליסטי, השלם, בין אנרגיה לאנרגיה ובין אנרגיה לחומר.

אז בואו נגיד שיש 100 אחוז חיבור בין אנרגיה לפעולה. כשאני מניעה את הרכב שלי, יש 100% אנרגיה שמגיעה למנוע ויוצרת פעולה. אם יהיו רק 70 אחוז, הרכב יחרוק קצת לפני שמנוע יתחיל לפעול, ואולי המנוע יכבה במהלך הנסיעה. אם יהיו 50 אחוז או 30 אחוז, ספק אם אצליח להניע את הרכב. ככה זה בחיים. המחשבה, הרגש, הכוונה, שולחים את האנרגיה לפעולה, והתוצאה שונה כשיש 100 אחוז, מאשר כשיש רק 30 אחוז.

כשאדם צריך להציל את היקר לו, הוא באחוז גבוה מאד של כוונה, רגש ופעולה. הוא יכול להוציא את אהובו מבית בוער. הוא לא חושב על עצמו, הוא לא חושב על שום רעיון מופשט באותו רגע. הדבר היחיד שמניע אותו זה התמסרות ללא סייג לתהליך ההצלה. כל המערכות שלו – רגש, מחשבה, תחושה, אמונה, גוף, נרתמות לאותן שניות של פעולת הצלה.
כשהמרפא רוצה להעביר ריפוי ממשי למטופל, מן הראוי שיהיה שם ב 100 אחוז. או אז, ההיגדים החיוביים רותמים את הכוונה, הרגש והמחשבה לטובת תהליך הריפוי בכל מישורי החיים.
אין באמת תהליכים קטנים או גדולים. יש מידה של התמסרות. ככל שההתמסרות גבוהה יותר, כך הסיכוי למימוש של האנרגיה לתוצאה גבוה יותר. כאשר אדם אומר: אני בוטח באנרגיה החיובית שעוברת דרכי ופועלת בתוך חיי, אני מסיר כל התנגדות ומאפשר לעצמי חיבור מחדש לנשימת חיים מתוך שמחה ובריאות מלאה, הוא עושה הצהרה של התמסרות, ומכוון את האנרגיה למקומות בהם הוא רוצה לראות פעולה ממשית.

בספר משלי פרק יז' פסוק כב' כתוב : "לב שָׂמֵחַ, יֵיטִיב גֵּהָה; וְרוּחַ נְכֵאָה, תְּיַבֶּשׁ-גָּרֶם".
הילינג עם היגדים חיוביים מבקש ממך לשנות רק במעט את הטקסים היומיים שלך. אתה קם, אומר בוקר טוב, שותה כוס קפה, קורא את הכותרות של העיתון, ויוצא לעבודה. תשנה את זה רק במעט. קום, תגיד בוקר טוב ותתכוון לזה במאה אחוז שלך. שב שלוש דקות במעטפת אור ואמור לעצמך שאתה בוטח באנרגיה החיובית של היקום שעוברת דרכך ופועלת בתוך חייך, הסר כל התנגדות ואפשר לאנרגיה המבעבעת של החיים להיות מורגשת בכל תא מתאי ההוויה שלך, תן לאנרגיית ההילינג לבוא אליך ולמלא אותך. שלוש דקות בסך הכל.
אחר כך שתה את הקפה. בעודך מעיין בכותרות של העיתון, נסה להיות בהכרת תודה על כך שקמת הבוקר, על כך שיש לך עבודה ללכת אליה, על המקום שלך בעולם, כמקור לאנרגיה חיובית. אחר כך צא לעבודה. השינוי הקטן הזה, יכול לעשות מומנטום עצום לטובה בחיים שלך, ומתוך ההשפעה ההדדית, החיבור לאחדות לעשות שינוי לטובה בחיים של כולנו.
בספר בראשית פרק א פסוק כז,כתוב: "וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם בְּצַלְמוֹ, בְּצֶלֶם אֱלֹהִים בָּרָא אֹתוֹ: זָכָר וּנְקֵבָה, בָּרָא אֹתָם".

הזכירו לעצמכם שאתם בבואה צנועה של הבורא, שיש בכם את האור, שאתם מחוברים לנשימת היקום. הזכירו לעצמכם כל יום, שאתם לפיד של אור שיכול להראות דרך לאלה שנמצאים באפלה.