הרעיון ההוליסטי יוצא מהנחה שהכול אחד. מאחר וכך, לא יתכן מצב של הפרדה במובן האנרגטי של הקיום, אלא במישור הפיזי בלבד. משמע, בעוד אתם ואני נמצאים בגופים שונים, אנחנו אחד מבחינה רוחנית, ובין אם אנו מודעות לכך או לא, אנו נמצאים בהשפעה הדדית כל הזמן. האדם הוא יחידה שלמה, מיקרו קוסמוס, המחובר לשלם הגדול. זאת מערכת הדדית: הגוף הפיזי, התהליכים המתרחשים ברמה הפיזית, הכימיה, החשמל בגוף, מחוברים בקשר ישיר לתנודה האנרגטית של האדם, ובה במידה, מושפעים ממנה. לטוב ולרע, התנודה האנרגטית של האדם אינה כאן ועכשיו, אלא חבילה גדולה של כל הכאן ועכשיו שעבר בחייו אלה ובחייו הקודמים. התנודה הזאת שמופעלת על ידי מחשבה, רגש, תחושה, פרספקטיבת חיים, משפיעה על נשימת החיים, מפעילה או עוצרת תהליכי חיים והחלמה.כאשר מסיבות שונות אדם מתחבר לתודעה שלילית, דרך אמונה מכשילה, רגש מכאיב, מחשבה שלילית או פעולה מזיקה, הוא פותח דלת לאנרגיה הרסנית להיכנס לחייו ולהשפיע עליו ולמעשה, מושך ומזמין אנרגיה שלילית.

בספר בראשית, אלו-הים מנסה ללמד את קין לשלוט באנרגיה השלילית לפני הרצח של הבל. כאשר קין כועס כי אלו-הים מעדיף את המתנה של הבל, אלו-הים אומר לו – "הֲלוֹא אִם-תֵּיטִיב, שְׂאֵת, וְאִם לֹא תֵיטִיב, לַפֶּתַח חַטָּאת רֹבֵץ; וְאֵלֶיךָ, תְּשׁוּקָתוֹ, וְאַתָּה, תִּמְשָׁל-בּוֹ" …. אתה אחראי על האנרגיה שלך, אם תבוא באנרגיה טובה יקרה לך טוב, אם לא, תמשוך חטא. לאדם אחריות על הכוונות שלו ועל האנרגיה שבה הוא פועל, כי הדומה מושך דומה.בהילינג, המרפא רוצה להשפיע על ההוויה של המתרפא בצורה חיובית, כדי לחזק את זרימת החיים שבו, ולאפשר לתהליכים שלו להיכנס למצב של החלמה והבראה מלאה. זהו תהליך שמתחיל בתודעה.

התפקיד של ההיגדים החיוביים בתהליך ההילינג, הוא לשמר הן את המטפל והן את המטופל במצב תודעה חיובי, תוך התחברות לערוץ האנרגיה המיוחל לקראת תוצאה מתבקשת- ריפוי הגוף, הרגש, המחשבה, הנפש או יצירת מציאות שעובדת טוב יותר עבור האדם.

Depositphotos_21043079_original_site

חשיבה החיובית היא דבר מופלא, אך מתעתע. אני בטוחה ששמעתם לא פעם אנשים אומרים- "חשיבה חיובית? ניסיתי את זה, זה לא עבד בשבילי". המשמעות היא שהאמירות הפנימיות, היו ללא גיבוי של האמונה, הרגש, שבתוך תוכו האדם לא הרגיש שלם עם האמירה ונתן למחשבות מכשילות להיות פעילות באותו זמן.כדי שחשיבה חיובית תעבוד, כל המערכות צריכות להיות שותפות.תנסו את זה. תגידו פעם אחת כן, מהפה החוצה, ופעם אחרת, שתפו את כל המערכות ב"כן" שלכם. כאילו הוא יוצא מהגוף. תרגישו מיד את ההבדל באנרגיה. תחשבו על הכן שהייתם רוצים לשמוע מהאדם שאתם מציעים לו נישואין, ממנהל הבנק שלכם כשאתם מבקשים הלוואה, מהעורך שלכם כשאתם באים אליו עם הספר שכתבתם.כשתעזו לתת כזה כן אל החיים, תפעילו את העוצמה להגשמת כל מטרה חיובית שתציבו לעצמכם, אני מברכת אתכם בהעזה להציב מטרות ממשיות.

אחת המטופלות שלי סבלה מתסמונת משיח. אישה צעירה, עם עיניים חומות גדולות, שהאמינה שיש לה כוחות לשלוט בכל אשר קיים, והייתה בטוחה שהיא אומרת את דברי האל. זה נהיה רע כי היא התחילה להיות אלימה, וסיכנה את עצמה ואת הסביבה.הדבר שעניין אותי בטיפול הזה היה, לראות מה קורה בעולם הפנימי שלה, להקשיב לטענה שלה ממקום שמאמין בקשר בין התנהגות , תוצאות חיים, לבין הדהוד אנרגטי של רגש , מחשבה ואמונה. היא סיפרה לי על ישות לבנה ענקית, שפולשת לגוף שלה, המילים שלה היו מצב שמרגיש כמו אונס, ומאותו רגע העצמי שלה משותק והישות הלבנה עושה מה שהיא רוצה ואומרת מה שהיא רוצה מתוכה. היא סיפרה שהיא חשה חרדה גדולה אך לרגעים, תחושת עוצמה אין סופית. המערכות שלה אומרות לה שאין לה יכולת להתגבר על אותה ישות. שאין לה ברירה. אחר כך אמרה, שכולם אמרו לה שהיא משוגעת. שזה הכול דמיון. היו לה תהליכים של שעות עם פסיכולוגים ופסיכיאטרים במוסד בו אושפזה, ניסו להסביר לה שזה הדמיון שלה. לבסוף היא שאלה אותי אם אני חושבת שהיא משוגעת. אני אמרתי לה שאני מאמינה לה. אמרתי לה שאני מאמינה שבאמת ישות לבנה ענקית משתלטת עליה כי הרצון שלה חלש, כי האחדות הפנימית בתוכה לא מאמינה שיש לה כוח, שיש לה עוצמה מלאה. היא הסכימה להאמין ולשתף את הגוף, הרגש והמחשבה באמונה הזאת, שהיא יכולה להתמודד עם הישות הלבנה ולגרש אותה מתוכה. היא אמרה היגדים חיוביים שבנינו יחד , באדיקות. "אני בוטחת באנרגיה החיובית של היקום שעוברת דרכי ופועלת בתוך חיי. יש בי עוצמה, כוח, אהבה, ויכולת. אני בטוחה ומוגנת וכך יהיה".

השיפור במצבה לא אחר להגיע והרופאים התחילו להפחית בכמות התרופות שלה. אחרי כמה שבועות העזתי לקחת אותה בתהליך של דמיון מודרך לפגוש את הישות הלבנה, להילחם בה ולנצח, והיא גרשה מתוכה את הישות.מאותו רגע נפתחה היכולת שלה להתחבר לחברים. המשכנו בעבודה של העברת אנרגיה חיובית למרכזים האנרגטיים שלה, תוך היגדים חיוביים לחיזוק העצמי, והעוצמה של התהליך הביאה אותה להעז לבקש אהבה. עברנו להיגדים חיוביים הקשורים לפתיחת הערוץ של הזוגיות. זה היה ארוך. כמעט שנה של טיפול. כיום היא מצליחה להתנהל בתוך חייה באהבה ואמונה.